Jaka jest pogoda i kiedy jechać do Neapolu?

Neapol to jedno z bardziej znanych miast we Włoszech. Kojarzone głównie ze znakomitą pizzą, ale niestety też z mafią, biedą i śmieciami. Jednak to dość krzywdzący obraz Neapolu, gdyż miasto ma o wiele więcej do zaoferowania. Zabytków oraz atrakcji, na pewno tu nie brakuje. Dlatego warto przyjechać do Neapolu, by przekonać się, że to najgłośniejsze miasto we Włoszech, które nadal kultywuje rodzinne więzy. Gdzie pranie nadal wisi nad ulicami, a piłka nożna i Sophia Loren są tu świętością. Jeśli szukać ładu, porządku i nietkniętej czasem architektury to lepiej wybrać jakieś inne europejskie miasto. Neapol to chaos, góry śmieci i waląca się elewacja budynków. No prawie 😉

Neapol pogoda, średnie temperatury oraz jaki panuje tu klimat
Neapol pogoda, średnie temperatury oraz jaki panuje tu klimat

Kiedy warto przyjechać do Neapolu i jaka pogoda tu panuje?

Neapol jest położony w południowej części Włoszech, nad Zatoką Neapolitańską. Miasto to jest stolicą regionu Kampania i leży bezpośrednio u stóp Wezuwiusza. Klimat Neapolu jest określany jako śródziemnomorski, kontynentalny. Zatem lata są tu suche i upalne, natomiast zimy są łagodne, ale za to opadów jest zdecydowanie więcej.

Do Neapolu można przyjechać właściwie przez cały rok, czemu sprzyja tutejsza pogoda. Choć warto omijać te najbardziej deszczowe miesiące, czyli październik do lutego. Aby mieć gwarancję zupełnego braku opadów lepiej przyjechać w terminie od maja do sierpnia, bo to najbardziej suche miesiące, gdzie ryzyko wystąpienia deszczu jest znikome.

Temperatura powietrza i wody w Neapolu

Jeśli chodzi o temperatury w Neapolu to latem bywa upalnie, kiedy słupki na termometrach mogą wskazywać średnio około 30 stopni. Znacznie przyjemniej będzie jeszcze przed sezonem wakacyjnym – w maju i czerwcu oraz tuż po – we wrześniu. Wówczas temperatury sięgają około 20-25 stopni. W zimowe miesiące słupki termometrów prawie nigdy nie spadają poniżej 4 stopni, no ale dla niektórych turystów może być wówczas za zimno na zwiedzanie.

Liczba godzin słonecznych w Neapolu przekracza ponad 2300 na rok. Natomiast jeśli zamierzacie się kąpać w morzu, to nie warto szybciej przyjeżdżać niż w czerwcu, kiedy temperatura wody nagrzewa się do ponad 24 stopni. Jej ciepło utrzymuje się aż do ostatnich dni września.

A na koniec filmik, który ma Was zachęcić do odwiedzin Neapolu, bez względu na pogodę 😉

Dodaj komentarz