Plaże w Makarskiej – popularne, piaszczyste, dla nudystów

Makarska jest jednym z chorwackich kurortów, które szczególnie upodobali sobie nasi rodacy. Nic więc dziwnego, że po przyjeździe, często napotkamy osoby mówiące po polsku. Czasami w tak dużej częstotliwości, że człowiek zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie pomylił dróg i nie wylądował w Mielnie. Jedynie widoki i pogoda się tu nie zgadzają 😉

Głównym atutem Makarskiej jest jej umiejscowienie, tuż u podnóża gór Biokovo. Dzięki czemu nie tylko korzystamy z uroków Morza Śródziemnego, ale możemy również udać się na górskie wędrówki. Jednak nie ma co się czarować, największym magnesem są tutejsze plaże. Jednak trzeba sprawę od razu postawić jasno – w Makarskiej nie ma piaszczystych plaż. Owszem jest ich sporo, są różnorodne, ale miękkiego piasku tu nie znajdziecie.

Jakie są plaże w Makarskiej?

Makarska zdecydowanie może pochwalić się urozmaiconą linią brzegową. Plaż jest sporo i przez całe lato tętnią życiem, tak by ładnie określić tłok jaki na nich panuje 🙂 Turystów jest sporo, także i plażowiczów musi być odpowiednio duża liczba. Jeśli ktoś szuka ciszy i spokoju, to raczej musi się udać poza miasto.

Plaże w Makarskiej są zatłoczone i głośne, ale także pełne rozrywek. Nikt tu na pewno nie będzie się nudził. Nie brakuje tu wypożyczalni sprzętu wodnego, dzięki którym popływamy rowerkami wodnymi, skuterami oraz motorówkami. Dla najmłodszych przygotowano zjeżdżalnie wodne i trampoliny oraz ciekawe rejsy stateczkami. Przy deptaku ulokowany jest plac zabaw, wesołe miasteczko oraz boiska do koszykówki i siatkówki.

Na plażach w Makarskiej najczęściej spotkamy drobne kamienie, skały bądź las. Część z nich jest wybetonowana, na części wybudowano pomosty. Tak jak już wspominaliśmy nie ma piaszczystych plaż w Makarskiej. Część z nich jest wyposażona w prysznice, przebieralnie i toalety. Wzdłuż nich poprowadzona jest promenada, przy której znajdziemy bary, restauracje i kawiarnie. Nie brakuje oczywiście także sklepów, gdzie można nabyć pamiątki lub odzież, ni tylko plażową. Po promenadzie jeździ także mini kolejka, która rozwozi turystów po okolicy.

Najpopularniejsze plaże w Makarskiej

Główną plażą Makarskiej jest plaża miejska – Gradska. W sezonie bywa nieziemsko zatłoczona. Nie brakuje tu wypożyczalni leżaków i sprzętu wodnego. Przy promenadzie natomiast ulokowane są jadłodajnie.

Kolejna plaża Nugal, jest nieco ukryta i oddalona. Z tego też względu chętnie jest odwiedzana przez nudystów, ale nie tylko. Plaża Nugal jest zlokalizowana przy klifach między Makarską a Tucepi. Można się tu dostać pieszo, lub od strony wody na przykład łodzią. Plaża jest zupełnie naturalna bez udogodnień i opieki ratowników.

Plaża Nugal - jedna z popularniejszych w Makarskiej
Plaża Nugal – jedna z popularniejszych w Makarskiej

Urokliwym miejscem w Makarskiej jest także plaża Cvitacka. Otoczona zielonymi sosnami, który zapewnia cień w upalne dni. Oddalona od centrum Makarskiej o niecałe 3 kilometry, jest plażą ze stopniowym wejściem do morza. Mimo iż na brzegu dominuje żwirek, to przy wejściu do wody są kamienie. Jest tu także wyznaczona część dla osób opalających się bez ubrań.