Fotelik samochodowy 9-36 kg

Fotelik samochodowy 9-36 to idealny gadżet dla każdego rodzica, który chce przewozić swojego malucha w samochodzie. Dobry produkt zapewnia duży komfort podczas jazdy. Ale też bezpieczeństwo. Przypomnijmy że w Polsce jest obowiązek przewożenia dziecka samochodem w foteliku do 12 roku życia lub do osiągnięcia przez niego 150 cm wzrostu. Tak więc każdy rodzic musi zakupić fotelik do swojego auta. Przedział 9-36 jest bardzo uniwersalny, zatem nie zrujnuje nam to budżetu domowego. W końcu będzie to produkt na długie lata.

Skoro fotelik samochodowy 9-36 ma nam służyć tak długo, powinniśmy zastanowić się, jak wybrać ten najlepszy. Jaki model będzie odpowiedni dla malucha? Czym w ogóle wyróżniają się te produkty? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Dobry produkt to inwestycja w życie naszego dziecka, dlatego zachęcamy Was do przeczytania naszego artykułu, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepiej dopasowany produkt. Nie zapomnijcie sprawdzić też rankingu najlepszych. Zapraszamy!

Co wyróżnia fotelik samochodowy 9-36?

Fotelik samochodowy 9-36 to obowiązkowy element każdego kierowcy, który chce przewozić dziecko. Akurat po ten model sięga wiele rodziców, gdyż jest bardzo praktyczny. Zapewnia wygodę podczas bliższych i dalszych podróży. A co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo maluchowi w każdym wieku, rozpoczynając od około 9 miesiąca życia, kiedy to dziecko zyskuje 9 kg. Nawet do około 12 roku życia, kiedy to dziecko dobija do 36 kg. Jest zatem wielofunkcyjny na wiele lat. Produkt rośnie wraz z naszym dzieckiem. A co za tym idzie, jeśli odpowiednio dobierzemy materiał, nie musimy co roku kupować nowego. Możemy pozwolić sobie raz na zakup droższego modelu, który będzie nam służył przez najbliższe lata.

Fotelik samochodowy 9-36
Fotelik samochodowy 9-36/Opinie, ranking, cena

Jaki fotelik samochodowy 9-36 wybrać i kupić?

Aby wybrać dobry fotelik samochodowy 9-36 kg powinniśmy zastanowić się, czego oczekujemy i co jest dla nas ważne. Sprawdźmy wtedy najważniejsze elementy produktu, a są to między innymi:
pasy,
kierunek jazdy,
bezpieczeństwo.

Sprawdź: Zadar / Pogoda na maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień! Długoterminowa prognoza.

Pasy w foteliku samochodowym 9-36

Każdy fotelik samochodowy 9-36 ma pasy bezpieczeństwa. Zbyt mocno przypięty pas może ocierać się zbyt mocno o dziecko i powodować otarcia oraz ból. Ale też zbyt poluzowany pas będzie nieskuteczny. Warto więc wybrać uprząż wewnętrzna. Najlepiej z systemem pięciopunktowy, aby nasz maluch nie mógł sam się odpiąć. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, chętnie wybierane przez rodziców.

Kierunek jazdy w foteliku samochodowym 9-36

Od najmłodszych lat zaleca się jazdę w foteliku samochodowym 9-36 tyłem do kierunku jazdy. Ma to swoją fachową nazwę RWF. To bardzo bezpieczny sposób przewożenia najmłodszych. Zwykle zaleca się taką jazdę do 3/4 roku życia, kiedy to maluch już w pełni wykształci swoje parametry i względnie wyprostowaną postawę ciała. W takiej pozycji najmłodsi mają największe szanse na przeżycie, w razie ewentualnego wypadku. Starsze dziecko, od około 4/5 roku życia ma większe i lepiej wykształcone proporcje ciała. Dlatego takie dziecko może jeździć przodem do kierunku jazdy. Jazda tyłem mogłaby się już okazać niewygodna i mało bezpieczna. Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i taka podróż ze zgiętymi nóżkami, nie byłaby ani wygodna, ani bezpieczna podczas wypadku.

Bezpieczeństwo w foteliku samochodowym 9-36

Bezpieczny fotelik samochodowy 9-36 to taki, który ma wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Dzięki emu wiemy, że nadaje się do przewozu dziecka. Warto też przeczytać opinie ekspertów i sprawdzić czy ma jakieś inne certyfikaty z niezależnych instytucji. Najbardziej znanym testem bezpieczeństwa jest ADAC. Pamiętajmy, aby kierować się kryteriami europejskimi. Na przykład kryteria azjatyckie mogą być zupełnie inne, z pewnością dużo bardziej łagodne, niż te panujące w Europie.

Jaki fotelik samochodowy 9-36
Jaki fotelik samochodowy 9-36 wybrać i kupić? Opinie, ranking, cena

Kiedy kupić fotelik samochodowy 9-36?

Pamiętajmy, że nadal istnieje obowiązek przewożenia dzieci samochodem w foteliku. Jednak zawsze musi być on dopasowany do wieku szkraba. Fotelik samochodowy 9-36, to produkt przeznaczony dla dzieci od 9 kg do 36 kg. Zatem pod żadnym pozorem nie można w nim przewozić noworodków! Dla nich przeznaczony jest fotelik kołyska. Ten rodzaj produktu możemy stosować od około 9 miesiąca życia, kiedy to maluch już względnie samodzielnie siedzi i jest w stanie utrzymać pionową postawę ciała. 36 kg to zwykle wiek około 12 lat, czyli ostatni rok, gdy dziecko musi jeździć w foteliku, jeśli osiągnęło 150 cm wzrostu. Pamiętajmy, aby nie sadzać w nim najmłodszych, gdyż mogą oni mieć problemy zdrowotne. Ciało noworodka zachowuje się inaczej, niż ciało starszego dziecka. W razie wypadku taki fotelik mógłby spowodować większe szkody w zdrowiu malucha.

Polecamy: Zagrzeb – co warto zjeść i kupić ze specjałów kuchni chorwackiej?

Najlepszy fotelik samochodowy 9-36

Fotelik samochodowy 9-36, który jest najlepszy oznacza, że dobrze dopasowaliśmy go do parametrów naszego dziecka. Najważniejsze, aby miał wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, które świadczą o tym, że można w nim przewozić dziecko. Bardzo przydatne są dodatkowe funkcje, jak miejsce na napój, chusteczki czy zabawki. Powinniśmy wybrać produkt o dobrej jakości materiale. Nasz maluch powinien czuć się swobodnie. Nie zapomnijmy sprawdzić pasów! W końcu nigdy nie wiemy, co nas czeka na drodze. A nasze dziecko musi być bezpieczne, aby nic mu się nie stało. Dlatego wybierzmy wysokiej jakości produkt.

Gdzie kupić fotelik samochodowy 9-36?

Dobry fotelik samochodowy 9-36 powinniśmy zakupić w sklepie stacjonarnym na przykład z akcesoriami dla dzieci. W końcu taki produkt musi być jak najlepiej dopasowany do malucha. A w takim sklepie doradca klienta pomoże nam dobrać gadżet, aby był jak najlepszy. Inną opcja jest też możliwość zakupu przez internet, jednak może się to okazać nieco trudne. W końcu nie widzimy produktu i nie możemy go dotknąć. Ale modeli do wyboru jest na prawdę wiele.

Do popularnych producentów należą: Recardo, Chicco, BabySafe, BeSafe, Kinderkraft, Cybex i inni.

Najlepszy fotelik samochodowy 9-36
Najlepszy fotelik samochodowy 9-36

Cena fotelika samochodowego 9-36

Cena za fotelik samochodowy 9-36 jest uzależniona od tego, na jaki model, od jakiego producenta i z iloma funkcjami dodatkowymi się zdecydujemy. Jednak na bezpieczeństwie dziecka nie mamy co oszczędzać. To mała i delikatna istotka, która jest jeszcze nie do końca wykształcona. Dlatego musimy maluchowi zapewnić jak najlepszy standard. Rozpiętość cenowa jest duża, za najtańszy fotelik zapłacimy od 200 zł. Jednak warto upolować na nieco lepszej jakości produkt w tej samej cenie po rabatach. Modele z najwyższej półki kosztują nawet 1500 zł. Oczywiście to, na jaki model się zdecydujemy, zależy od naszych preferencji.

Fotelik samochodowy 9-36 – opinie

Co sądzicie o foteliku samochodowym 9-36? Korzystaliście już, czy dopiero zamierzacie kupić? Jeśli już zakupiliście – jakie są Wasze spostrzeżenia? Na co szczególnie zwróciliście uwagę podczas zakupu? Będzie nam miło, jeśli zostawicie po sobie ślad w postaci komentarza. Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie!

Zobacz też: Plaże w Makarskiej – popularne, piaszczyste, dla nudystów

Fotelik samochodowy 9-36 / Ranking najlepszych

Jeśli szukasz nadal odpowiedniego gadżetu dla swojego dziecka, to zapraszamy do nas! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ranking najlepszych fotelików samochodowych 9-36. W zestawieniu znajdziecie tylko polecane przez innych użytkowników produkty, wraz z aktualnymi cenami i pełnym opisem.