Zadar / Pogoda na maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień! Długoterminowa prognoza.

Zadar to jedno z chętnie odwiedzanych miast w Chorwacji, tuż obok Dubrownika, Splitu i Trogiru. Często porównywany jest z bardzo popularnym Dubrownikiem. Tutejsza historia sięga trzech tysięcy lat, a swoje piętno najbardziej odcisnęły tu rządy Rzymian.

Continue reading „Zadar / Pogoda na maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień! Długoterminowa prognoza.”

Plaże w Makarskiej – popularne, piaszczyste, dla nudystów

Makarska jest jednym z chorwackich kurortów, które szczególnie upodobali sobie nasi rodacy. Nic więc dziwnego, że po przyjeździe, często napotkamy osoby mówiące po polsku. Czasami w tak dużej częstotliwości, że człowiek zaczyna się zastanawiać, czy przypadkiem nie pomylił dróg i nie wylądował w Mielnie. Jedynie widoki i pogoda się tu nie zgadzają 😉

Continue reading „Plaże w Makarskiej – popularne, piaszczyste, dla nudystów”

Dubrownik i jego atrakcje turystyczne / Co warto zobaczyć i zwiedzić? Ciekawe miejsca i zabytki

Dubrownik to obecnie najbardziej znane miasto Chorwacji. Do wzrostu jego popularności przyczynił się niewątpliwie serial Gra o Tron, z którego część tutejszych mieszkańców zrobiła niezły biznes. Głównie oprowadzając turystów po miejscach, gdzie kręcono poszczególne sceny. Przyczyniło to też się do jeszcze wyższych cen, przynajmniej na terenie Starego Miasta (o cenach w innym atrakcyjnym mieście Chorwacji pisaliśmy tu).

Continue reading „Dubrownik i jego atrakcje turystyczne / Co warto zobaczyć i zwiedzić? Ciekawe miejsca i zabytki”

Ceny w Splicie – koszt jedzenia, posiłków w restauracji oraz noclegów

Split to jedno z droższych miast w Chorwacji. Wpływ na to mają turyści, którzy chętnie odwiedzają to miasto. Split obok Dubrownika i Trogiru jest w czołówce najatrakcyjniejszych chorwackich miejscowości. Z tego też powodu ceny, szczególnie w rejonie starego miasta i promenady są wywindowane.

Continue reading „Ceny w Splicie – koszt jedzenia, posiłków w restauracji oraz noclegów”

Trogir / Pogoda na maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień! Długoterminowa prognoza.

Trogir to jedno z miast w Chorwacji, które chętnie odwiedzamy. Szczególnie jeśli spędzamy wakacje w Dalmacji. Trogir jest miastem portowym, położony u wybrzeży Adriatyku, co ma swoje odzwierciedlenie w klimacie.

Continue reading „Trogir / Pogoda na maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień! Długoterminowa prognoza.”